19. Sty, 2017

Tak wygląda moja wizytówka.

Zasady fundacji

Fundacja Dobro Powraca posiada status organizacji pożytku publicznego i mogą być na jej rzecz dokonywane przekazania 1% podatku.

 
 

Jak przekazać 1 % podatku dla Fundacji Dobro Powraca?

To proste - należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38,a od 2009 roku PIT-39). W zeznaniu podajemy numer wpisu fundacji do Krajowego Rejestru Sądowego: 0000338878

Dodatkowo podatnik może zdecydować czy do organizacji pożytku publicznego mają zostać przekazane jego dane, tj. imię, nazwisko, adres oraz wysokość przekazanej kwoty – należy w tym celu zaznaczyć odpowiednie pole w zeznaniu podatkowym (Wyrażam zgodę).

 
 
 

Jak przekazać 1% podatku dla konkretnego Chorego?

W polu "Cel szczegółowy" na formularzy PIT należy wpisać Imię i Nazwisko konkretnej osoby. Prosimy o podawanie imienia i nazwiska w mianowniku, bez zdrobnień, o niedopisywanie dodatkowych wyrazów - to znacznie przyspiesza i ułatwia przyporządkowywanie wpłat dla poszczególnych chorych.

Źródło: dobropowraca.pl

 

A tak wygląda to z mojej strony

 
 
Aby przekazać 1% w zeznaniu podatkowym PIT wpisz:
KRS: 0000 33 88 78
- w polu cel szczegółowy: Wiesław Rogalski
 
Można również wpłacać darowizny na konto:
Fundacja Dobro Powraca
BRE Bank SA Oddział Korporacyjny Wrocław
95 1140 1140 0000 2133 5400 1001
z dopiskiem w tytule wpłaty: Wiesław Rogalski
 
  Firmy darowiznę mogą odliczyć od podstawy opodatkowania w kwocie nie przekraczającej 10 % rocznego dochodu, tym samym zapłacą mniejszy podatek.
 
Fundacja z pieniędzy zgromadzonych opłaca tylko faktury za leki i rehabilitację, nic nie trafia do ręki osoby potrzebującej.
Więcej informacji na stronie fundacji.http://www.dobropowraca.pl/
 
Super byłoby gdyby ktoś z Was wpłacił jakiś datek na moje leczenie. Z góry serdecznie dziękuję.